Sakarya Teknokent Koleji ve Federal Elektrik İşbirliği Yaptı

Federal Elektrik ile Sakarya Altınküre Teknokent Koleji arasında mesleki ve teknik eğitimin yanı sıra, nitelikli işgücünü artırmak amacıyla ‘İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

Hasan COŞKUN

SAKARYA – İmzalanan protokol ile Makine ve Tasarım Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri bölümlerinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, Federal Elektrik üretim tesislerinde bilimsel araştırma ve projelere katılabilecek, üretim tesislerinden yararlanacak, üretim ortamında beceri eğitimi ve staj yapabilecek. Ayrıca Sakarya Teknokent Koleji’nde Federal Elektrik mühendisleri aktif derslere girerek öğrencilere bilgi birikimi ve deneyimlerini paylaşacak ve bu sayede öğrencilerin teknik tüm detaylara sahip olarak mezun olmaları sağlanacak. Federal Elektrik Sakarya Teknokent Koleji’nin atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojiler ile donatılmasına da destek sağlayacak.

Federal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nurdoğan, Sakarya Teknokent Koleji ile imzaladıkları protokol ile nitelikli meslek lisesi mezunu öğrencilerin yetiştirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Bugüne kadar yaklaşık 150 teknik meslek lisesine ürün, kalıp ve eğitim desteklerinde bulunduklarını bildiren Nurdoğan, “Bugün de Sakarya Teknokent Koleji ile imzaladığımız protokol kapsamında meslek lisesi öğrencilerimize katkı sağlıyoruz. Meslek lisesini bitirip iş hayatına atılan gençlerimiz bu protokol sayesinde iş hayatına bir adım önde başlayacak. İş arayan değil, aranan eleman olacaklar” şeklinde konuştu.

Teknokent Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akbeyaz ise Türkiye genelinde 33 okullarının bulunduğunu belirterek, şunları dile getirdi: “Sakarya özelinde Federal Elektrik ile yapmış olduğumuz işbirliği Türkiye genelinde de bir model teşkil edecek. Buna benzer projelerimiz diğer okullarımızda da devam edecek.”


 

 OKULUM TEMİZ BELGESİ

 

 

Covid-19 salgını sonrasında öğrencilerin okullara daha güvenli gitmesi adına MEB tarafından yayınlanan ”Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu”ndaki tüm kriterleri yerine getiren ve TSE tarafından denetlenen okulumuz “Okulum Temiz Belgesini”aldı. Tüm konularda standartlarımızı yükselterek eğitim vermeye devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 


İş Sağlığı Güvenliği kapsamında tüm öğretmen ve personellerimizin eğitim seminerlerini tamamladık.

 

               

 


Altınküre Teknokent Koleji olarak bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımıza destek olmak amacıyla Tasarım Teknolojileri Öğretmenlerimiz “yüz siperi” üretimine başladı.

 

 

 


Okul dezenfekte çalışmalarımızı tamamladık.

 

 


Milli Eğitim Bakanlığımızın açıklamış olduğu ara tatil ve uzaktan eğitim ile ilgili bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik.

 

             

 


8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 

Yönetim kurulu ve okul idaremiz bayan öğretmen ve çalışanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

 

 


Teknokent Koleji olarak yapmış olduğumuz “Okula Kabul” sınavımızda birinci olan Elif Buse Çetinel’e Kurum Müdürümüz Hakan Okumuş tarafından hediyesi takdim edildi.

 

 


 

Öğrencilerimizle birinci dönem değerlendirme toplantımızı gercekleştirdik.

 

 

 


 

Ara tatil birinci hafta çalışma programımızda yer alan zümre çalıştaylarımızı, yetenek keşif atölyesi kulüp çalışmalarımızı, öğrenci destekleme ve yetiştirme kurslarımızı yemek programımızla sonlandırdık.
Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller dileriz.

 

 

 


Zümre çalıştayımıza “Ergenlik Dönemi” semineriyle katkı veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanı Psikolog Murathan NAL Bey’e teşekkür ederiz.

 

 

 


Sakarya’da eğitime yeni bir bakış açısı getiren Özel Altınküre Okulları üç farklı kampüste eğitim veren akademik kadrosuna hizmetiçi eğitim seminerleri düzenleyerek zümre çalıştaylarına devam ediyor.

 

 


Teknokent Koleji Okul Aile Birliği Toplantısı

 

Okul Aile Birliğimiz, yönetim kurulunu oluşturarak ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

 

 

 


2. VELİ TOPLANTIMIZ

 

Okulun ilk gününden itibaren gerçekleştirilen sportif, sanatsal ve akademik çalışmalar ile ilgili velilerimiz ve öğretmenlerimiz birebir görüşmeler yaparak bilgi alışverişinde bulundular.