Özel Altınküre Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  güzel mimarisi ile zemin + 3 kattan oluşmaktadır.

 

Zemin Kat:

Eğitim Koordinatörü Odası, Müdür Odası, Öğrenci İşleri Odası, Muhasebe Odası, Konferans Salonu, Fen Lisesi Sınıf, Fen Lisesi Çalışma Alanı, Spor Salonu, Mutfak, Bay ve Bayan WC’ler ve ziyaretçi bölümü  bulunmaktadır.

1.Kat:

MTAL Sınıfları, Öğretmenler Odası, Müdür  Yardımcısı Odası, Kütüphane, Müzik Dersliği, Tasarım Atölyesi, Model ve Prototip Atölyesi, Bay ve Bayan Mescidi, Öğrenci Tuvaletleri, Serbest Alan bulunmaktadır.

2.Kat:

MTAL Sınıfları, ANDL Sınıfları, Müdür  Yardımcısı Odası, Rehberlik Odası, Kurucu ve Seminer Odası,   Tarih-Coğrafya Sınıfı, Yabancı Dil Sınıfı, Bilişim Teknolojileri Sınıfı, Serbest Alan bulunmaktadır.

3.Kat:

Yemekhane bulunmaktadır.

Yemekhane

Yemekhanemiz 3. kattadır. Yemek pişirilen mutfak bölümü mevcuttur. Yemekler bu bölümde günlük ve taze olarak her türlü hijyen kurallarına uyularak hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, öğretmenleri kontrolünde, yemekhaneye alınırlar ve sınıf rehber öğretmenleri gözetiminde self-servis sistemi ile yemeklerini alarak yerler.

 

Kapalı+ açık spor salonları

Kapalı spor salonu içinde, Soyunma-giyinme odaları, Jimnastik bölümü, Basketbol sahası, çok amaçlı sahne, ayrıca masa tenisi alanları ve masaları da mevcuttur. Açık spor alanlarımız ise nizami ölçülerde asfalt futbol sahası, bir adet asfalt basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası mevcuttur.

 

Laboratuvarlarımız

Okulumuzun 1. katında Tasarım Atölyesi mevcut olup, içinde 21 adet bilgisayar bulunmaktadır. Tüm bilgisayarlar internete bağlıdır.

1.Katta Kimya, Biyoloji ve Fizik laboratuvarı mevcut olup ders konuları içinde bulunan tüm deneyler yapılmaktadır.

2.Katta Bilişim Teknolojileri Sınıfı mevcut olup, içinde 21 adet bilgisayar bulunmaktadır.

 

Kütüphane

Kütüphanemiz, okulumuzun gözde bölümü olarak dizayn edilmiştir. Sessizlik ve aydınlığın buluştuğu, okumayı ve araştırmayı sevdiren yerdir.